Měsíční archív: Červen 2012

Dřevostavby na klíč do 1 milionu

Pokud jste se skutečně rozhodli, že se přestěhujete do domečku a zatím nemáte v plánu založit rodinu postačí vám bohatě nějaký ten malý domek. Za něj by jste totiž ani nemuseli zaplatit tolik peněz pokud ho budete obývat sami nebo jen se svou drahou polovičkou.

Dřevostavba do jednoho milionu se opravdu dá sehnat a dokonce můžete být nastěhováni už během několika měsíců. Obvykle se jedná o půl roku. Samotná realizace takového domu není nijak složitá a pokud nemáte dostatek finančních prostředků na to, aby jste přímo zafinancovali vaše bydlení je nutné zažádat si předem o hypotéku.

Pokud budete žádat o hypotéku do jednoho milionu, tak s největší pravděpodobností nebudete mít problém. Ten by ale mohl nastat ve chvíli, kdy nemáte vlastní pozemek. Ten si pak musíte pořídit a mohl by vás vyjít i pěkně draho. Samotná dřevostavba vás samozřejmě vyjde do jednoho milionu, ale pozemek v této ceně rozhodně není zahrnutý. Máte-li všechny tyto drobnosti vyřízeny neměl by být problém se samotnou realizací.

V první řadě je nutné najít si domek, ve kterém by jste chtěli bydlet a s tím si i najít společnost, která za vás všechno potřebné vyřídí včetně samotné stavby domu. Dům se skládá hned z několika místností v nichž je kuchyně s menší jídelnou, ložnice, vlastní místnost pro sociální zařízení, obývací pokoj. Nejedná se o nijak velké domy, které by měli velkou rozlohu, ale i tak na běžný nenáročný život bohatě postačí. Cena by měla odpovídat nejen samotné kvalitě domu, ale i komfortu bydlení.

Vložil Levné domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Levné dřevostavby

Dřevostavba je sama o sobě poměrně levná záležitost, jak začít nový život v novém domě. Nejen že je pořízení takového domu poměrně levné, ale dokonce i náklady na vytápění a na údržbu jsou v takové výši, že rozhodně budete sami překvapeni, jak spoří vaši peněženku.

Tak to by jsme měli jednu přednost dřevostaveb – jejich cena je nízká. Další z předností je samozřejmě rychlost. Díky celému konstrukčnímu systému se dřevostavby vyznačují velice krátkou dobou realizace. Obvykle je dům postavený do 6 měsíců, což je v porovnání se stavbou třeba cihlového domu neskutečná rychlost.

Vzhledem k tomu, že se stavba provádí suchou cestou, tak není potřeba nechávat prostory přes zimu vymrznout jako je tomu u zděných domů, po zatvrdnutí základové desky můžete začít s celkovou výstavbou domu, základy jsou mnohem menší než u klasických domů a tím pádem je i samotný dům velice lehký. Dřevostavbu na první pohled nepoznáte od klasických staveb, protože vypadá na první pohled zcela totožně.

Ti z nás, kteří se na dům více zadívají zjistí, že jsou technické parametry přece jen trošku jiné. V první řadě je to tloušťka obvodových stěn. Je mnohem menší a tak i zasazení oken a dveří není tak hluboké. Další věc je, že při stavbě nejsou používány silné stavební materiály jako jsou cihly nebo beton, tak je dům mnohem užší a tak poskytuje mnohem větší prostor.

S tím se samozřejmě zvyšuje i komfort bydlení nejen pro vás, ale i pro celou rodinu. Dřevěné stavby mohou mít veškeré vybavení, které je běžně součástí nízkoenergetických nebo pasivních domů.

Vložil Levné domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Montované dřevostavby

Dřevo je jediným stavebním materiálem, který přirozeně dýchá, je pružné a snadno zpracovatelné. Samotná nízkoenergetická dřevostavba je hotová už během několika měsíců a s tím roste i velký zájem a poptávka po takových stavbách.

U montovaných dřevostaveb se rozlišují hned dva typy – srubový a sendvičový. My se zaměříme hlavně na sendvičový typ, který se v současné době užívá mnohem víc. Sendvičovou dřevostavbu tvoří hlavně nosná konstrukce, která je vyrobena z dřevěného masivního rámu, panelů, izolace nebo nebo jiných materiálů na bázi dřeva.

Sendvičovou dřevostavbu na první pohled nepoznáte od jiných staveb například od těch zděných. Dřevostavba je stejně plnohodnotným domem jako jiné domy, které jsou dle studií kvalitní a nízkoenergetické. U dřevostaveb můžete zvolit hned několik typů fasád, které se běžně používají na zděné nebo pasivní domy.

Zatím zde nebyli zmíněny výhody, které se dřevostaveb týkají. Proto si hned o některých z nich povíme. V první řadě je to mnohem výraznější klima a akustické vlastnosti, o kterých se během užívání můžete přesvědčit. Dřevostavbu si můžete podle svých potřeb vybavit podlahovým vytápěním, rekuperací, solárními panely apod. Zkrátka veškeré vybavení, které vás napadne a které by značně zvýšilo komfort vašeho bydlení. Na první pohled se sice stavba neliší, ale i tak by technické rozdíly mohli někteří znalci poznat.

V první řadě je to menší zapuštění dveří a oken, základová deska domu není tak masivní a silná jako u jiných staveb, rozdíl najdete i v tloušťce stěn domu.

Vložil Dřevostavby | Štítek , , | Zanechat komentář

Nízkoenergetické dřevostavby

Nízkoenergetické dřevostavby k nám přišly ze zahraničí, kde bylo a stále je cílem, aby byli co nejvíce sníženy náklady na bydlení. Není se na jednu stranu čemu divit. Kvalita a komfort bydlení je totiž tím nejdůležitějším faktorem, který při stavbě rodinných domů hraje roli.

Hlavním konstrukčním prvkem je v tomto případě dřevo a možná i proto mají občas lidé tu největší nedůvěru právě v tento stavební materiál.  Není to ale nutné. Pokud by jste se dobře informovali o kvalitách tohoto stavebního materiálu případně se seznámily o osobou, která v takovém domě žije rozhodně by jste okamžitě změnily názor.

Nízkoenergetické dřevostavby jsou velice oblíbené nejen díky samotné pořizovací ceně domu, ale i díky tomu, že samotnou stavbu je možné zrealizovat už za několik měsíců. Dřevo je velice šetrné k životnímu prostředí a patří mezi obnovitelné zdroje. Jeho samotné zpracování je velice šetrné k okolnímu prostředí a je úsporné i co se týče spotřeby energie.

Pokud si nejste jisti zda zvolit dřevostavbu nebo klasický nízkoenergetický dům, tak by jste se rozhodně měli nejdřív o všech přednostech poradit s odborníky. Ti vám totiž přesně řeknou co bude pro vás a vaši rodinu to nejlepší. Vysokých spotřeb energie na celoroční vytápění se nemusíte obávat, protože se jedná o nízkoenergetický dům s vlastním zdrojem. Dřevostavby se stali v současné době velice perspektivními stavebními technologiemi jejichž počet stále roste.

Vložil Rodinné domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Nejlevnější dřevostavby na klíč

Dřevostavby se stali v současné době velice oblíbené. Velká většina z nás totiž už přišla na to, že se nemusí dřeva jako stavebního materiálu obávat, náklady na provoz domu rozhodně nejsou o moc vyšší než u pasivních nebo nízkoenergetických domů a dřevostavba je tak rychle a snadno postavená, že si ji zamilují rozhodně i vaši blízcí. Mimochodem je nutné podotknout, že v současné době se jako dřevostavby hodně staví i chaty a chalupy, případně letní sídla kam se rodiny odebírají společně na prázdniny. My si zde uvedeme hned několik předností, které dřevostavby mají:

 • dřevo je velice ekologický stavební materiál
 • stavba je díky použitým materiálům poměrně jednoduchá
 • snadno je možné vytopit požadovaný prostor
 • dřevostavby šetří místo v samotných místnostech
 • stavba probíhá velice rychle
 • dřevostavby poskytují velice příjemné prostředí
 • vysoký komfort bydlení

Ze dřeva se stavělo už odpradávna, ale ve většině případů byli tyto typy staveb prováděny hlavně v Americe, kde získali velký ohlas. U nás sice zažívají velké boom!, ale zatím nejsou tak rozšířené. Je to dáno hlavně pohybnostmi co se týče komfortu bydlení. Nejlepším způsobem, jak zjistit zda se v dřevostavbě bydlí komfortně je, zeptat se někoho kdo v takovém domě žije.

Určitě bude nad míru spokojen. Další velice pozitivní informací je, že dřevostavby nejsou na výstavbu tak finančně náročné, dům je postavený doslova za několik měsíců. Dřevostavby představují komfortní bydlení a zároveň díky použitým materiálům i zdravé bydlení.

Vložil Dřevostavby | Štítek , , | Zanechat komentář

Nízkoenergetické rodinné domy

Nízkoenergetickým domem se dnes rozumí stavba, která má ročně určitou spotřebu tepla na vytápění. Už na první pohled z této definice plyne, že je nízkoenergetický dům mnohem lépe odizolován než klasické domy.

V takových domech jsou totiž využívány veškeré moderní technologie. Mimo jiné je jednou z nich i speciální vytápění pomocí vzduchotechniky. Často si lidé zaměňují nízkoenergetické domy s těmi pasivními, ale je třeba tyto dva typy staveb rozlišovat, protože se značně liší a jediné co mají společné je fakt, že je nutné ušetřit na celoročních nákladech na vytápění.

Rozdíl mezi těmito dvěma stavbami se liší dokonce i prvotními náklady na pořízení domu. Pokud máte na výstavbu domu omezený rozpočet rozhodně by jste se měli zaměřit hlavně na nízkoenergetické domy, které jsou na výstavbu méně nákladné. Teď ale zpět k již zmíněné vzduchotechnice s jejíž pomocí je nízkoenergetický dům vytápěn. Samozřejmě je vzduchotechnikou dům vytápěn, ale zároveň je po dobu 24 hodin do něj přiváděn stále čerstvý filtrovaný vzduch. Díky tomu by jste se mohli i zbavit svých zdravotních problémů jako jsou např. alergie. Důvodem je fakt, že vzduch je zbaven veškerých škodlivin, nevíří se v jednotlivých místnostech prach a nevznikají plísně, v domě se nemohou množit bakterie.

Takový problém mají hlavně obyvatelé bytových domů nebo paneláků. Dům je výhodný i z ekologického hlediska. Nižší spotřeba energie totiž značně šetří životní prostředí.

Vložil Rodinné domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Nízkoenergetické byty

Nízkoenergetické byty najdete dnes už v téměř všech městech. Jejich výstavba byla zahájena už před několika lety a dnes už je zřejmé, že se život v nich rozhodně vyplatí. Navíc bydlet v bytě je o něco méně nákladné než bydlet v rodinném domě.

V první řadě nemusíte kupovat žádnou parcelu, na které by jste si dům postavily. Nemusíte se starat o stavbu ani jiné formality, ale pouze si byt koupíte, nastěhujete se a spokojeně dál žijete. Nastěhování se do nového bytu tak pro vás bude příjemné a dokonce i energeticky úsporné.

Na první pohled by se mohlo zdát, že bydlení v bytě je poměrně nekomfortní co se týče například sklepních prostor nebo garáží. Dnes už staví nízkoenergetické bytové domy, které mají pro každý byt vlastní sklep a dokonce i vlastní parkovací místo buď v garážích nebo na místě před domem. Cena se samozřejmě liší pokud chcete sklep nebo parkovací stání, ale můžete si vybrat zda chcete nebo nechcete. Obvykle jsou domy postaveny na místě, kde je k dispozici i troška zeleně. Architekti počítají s tím, že se do bytů budou stěhovat i rodiny s dětmi a tak jsou často přímo v areálu dětská hřiště.

Bydlení v nízkoenergetickém bytě je tedy stejně komfortní, jako bydlení v rodinném domě. Záleží jen na vás, jaká varianta je pro vás přijatelnější a na co jste zvyklí.

Vložil Nízkoenergetické stavby | Štítek , , | Zanechat komentář

Nejlevnější nízkoenergetické domy na klíč

Každý z nás chce samozřejmě bydlet levně. A nejen to. Bydlet levně znamená, že během užívání domu vznikají minimální náklady. To samozřejmě nízkoenergetické domy umožňují, ale na druhou stanu musíte i něco investovat k tomu, aby jste v budoucnu mohli levně žít.

Proto je v současné době privilegiem, aby byl dům levně postaven a komfort života se zvedl na tu nejvyšší hranici. Domy na klíč jsou jednou z nejlepších a nejčastějších variant, jak si dům postavit.

Stačí si jen vybrat dům v katalogu a následně čekat na veškerou dokumentaci, vyřízení stavebního povolí, plánů stavby apod. Pak je možné začít stavět a už za několik měsíců můžete bydlet. Stavba nízkoenergetického domu je na první pohled velice levná, ale nenechte se zmást prvním dojmem. K celkové částce si totiž musíte přičíst ostatní položky, za které budete platit a mimo jiné i parcelu, na které dům necháte postavit.

Pak by se nakonec mohl dům prodražit. Ale i tak je cena až několikanásobně nižší než u klasických typových projektů. Musíte ale počítat s tím, že originalita tím pádem klesá téměř na nulu. Takový dům, který jste si vybrali právě vy by si z katalogu mohli vybrat i jiní, kterým se dům líbí a nemuselo by jich být málo.

Jistě jste se s takovou situací už setkali a nemuselo se zrovna jednat právě o váš rodinný dům.

Vložil Nízkoenergetické stavby | Štítek , , | Zanechat komentář

Pasivní domy na klíč

Pasivní domy jsou v současné době opravdu hodně oblíbené a poptávka po jejich realizaci stále roste. Pokud sníte o nádherném bydlení, komfortním domě, který vám a vaší rodině skutečně poskytuje všechno, co potřebujete, tak se pravděpodobně nebudete dlouho rozmýšlet a necháte si postavit pasivní dům. Na klíč.

I to je totiž možné a na první pohled dokonce i úsporné z hlediska celé realizace. Musíte si ale v první řadě uvědomit, že samotná realizace a projekt je poměrně levná, ale v ceně není obvykle započítáno místo, kde bude dům stát. Musíte si tedy koupit odpovídající parcelu, natáhnout inženýrské sítě a následně nechat všechno zrealizovat.

Pak by se mohl snadno projekt prodražit. S pasivním domem se zvyšuje nejen komfort bydlení, ale možná se zbavíte i řady vašich zdravotních problémů. V pasivním domě je totiž přítomno zařízení, které pracuje i v noci a filtruje vzduch. Právě tím ho zbavuje nečistot a škodlivých látek, které jsou přítomny v ovzduší.

Systém tak spolehlivě přivádí právě tolik vzduchu kolik potřebujete a vzhledem k tomu, že je stále přiváděn vzduch čerstvý, tak se vám do domu nedostanou plísně, bakterie a vlhkost, která by vás mohla trápit hlavně v bytových domech či panelácích. Pasivní domy na klíč si můžete pohodlně vybrat ze svého domova.

Musíte si jen zvolit firmu, která pro vás v tomto případě bude pracovat. Ty mají obvykle na svých internetových stránkách katalogy, ve kterých najdete celou řadu pasivních domů na klíč.

Vložil Pasivní domy | Štítek , , | Zanechat komentář

Okna pro pasivní domy

Montáže oken a jejich správný výběr rozhodně nesmíte brát na lehkou váhu. U pasivních domů toto tvrzení platí dvojnásobek.

Okno u pasivního domu totiž neovlivňuje jen energetickou spotřebu, ale i celkový vzhled domu a tak se stává neodmyslitelným výtvarným prvkem, který ovlivňuje jeho celkový vzhled. Zároveň musí okna přinášet do domu dostatek přirozeného světla a zajišťovat bezprostřední kontakt s okolním prostředím.

Pokud chcete dosáhnout toho, že bude okno skutečně splňovat svůj pravý účel v pasivním domě, tak musíte brát na vědomí hned několik podmínek:

 • okna musí být správně zvolena – jde hlavně o jejich velikost
 • ohled musíte brát i na orientaci světové strany
 • okna musí být dostatečně propustná pro sluneční záření
 • rám okna musí být dobře zvolený
 • provést správnou montáž okna
 • chránit okno v letních měsících stínidly proti přehřívání

Cílem pasivního domu je vytvořit energeticky šetrný dům, ve kterém by se žilo opravdu dokonale a k tomu pochopitelně přispívají jak okna, tak i dveře. Proto nesmíte zanedbávat ani jejich správný výběr. Montáži oken v pasivním domě předchází samozřejmě odborná konzultace a následně i celý projekt. Čím líp totiž zvládnete samotnou přípravu, tím líp taky půjde samotná realizace oken a jejich montáž. Samozřejmě taková kvalitní okna i něco stojí a tak si budete muset něco připlatit, aby jste v budoucnu mohli žít na té nejvyšší úrovni. Dobře si proto rozmyslete od jakého výrobce budete okna kupovat, ceny si nejdříve porovnejte a nezapomeňte do celkové částky započítat i montáž a dopravu oken.

Vložil Pasivní domy | Štítek , , | Zanechat komentář