Měsíční archív: Srpen 2012

Mobilní dřevostavba

Stavba rodinného zděného, nebo nízkoenergetického domu dnes není žádnou levnou záležitostí. Řada domácností navíc nemá dostatek finančních prostředků nejen na samotnou výstavbu domu, ale i na koupi pozemku.

Možná už někteří z vás slyšeli o názvu mobilní domky, nebo dřevostavby. Mobilní dřevostavba je vlastně něco mezi tím, lze si ji představit, jako naprosto normální, klasický rodinný domek, který je založen na principu dřevostavby, ale jeho výstavba není nutná.

Mobilní dřevostavbu lze bez problémů naložit například na kamion a převést na určené místo.

Právě tak se o domky ” staví “. Mobilní dřevostavba, ale neprochází stavbou, jako takovou. Mobilní domek je složen přímo ve výrobní hale a přistaven na kamionu na váš pozemek. Na pozemku stačí vybudovat betonové základy – patky, nebo pozemní vruty, do kterých je domek zasazen, napojen na kanalizaci a přívody energií. Samotná realizace na pozemku trvá jen několik hodin, výstavba domku v hale několik týdnů.

I za dva měsíce, tak můžete společně s rodinou bydlet v rodinném domku, který je navíc energeticky úsporný. Vzhledem k tomu, že domek není stavba, jako taková, tak nemusíte mít ani stavební povolení, dokonce domek můžete dát na pozemek, který není veden, jako stavební. Masivní dřevo, ze kterého jsou domky vyrobeny má životnost až 100 let, ostatní materiály, které jsou při výrobě použity jsou stejné, jako u klasické stavby. Jejich životnost je stejně vysoká.

Mobilní domky představují nejen to nejlepší řešení, ale především i finančně dostupné a rozumné řešení.

Vložil Dřevostavby | Štítek , , , | Zanechat komentář

Zateplení dřevostavby

Dřevostavby začínají být u nás stále více populární. V zahraničí už jich můžeme vidět skutečně tucet, dokonce v Rakousku jsou dřevostavby prioritní.

Dřevostavby se velmi snadno vyrovnají kvalitě nízkoenergetických domů, které mimo jiné výrazně šetří energii. Ač by se to mohlo zdát zvláštní, tak i dřevostavba šetří energii a to až o 70% zvlášť, když je kvalitně a dobře zateplená.

Tepelná izolace pěnového polystyrenu 

Pro zateplení dřevostavby je pěnový polystyren pravděpodobně nejlepším řešením.

Ten vyniká nejen svými výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, ale i nízkou cenou, která při stavbě domu hraje velkou roli. Navíc je i celková životnost polystyrenu vysoká, měl by vydržet alespoň 30 let. Vzhledem k tomu, že se izolace nepoužívá nikdy ve vnitřních prostorách, tak nemá ani negativní účinky na zdraví člověka, nijak neohrožuje ani děti. Polystyren se nesmí používat na vlhké zdivo, mohl by začít časem plesnivět a tak ztrácet své vlastnosti. Stejně tak by se neměl používat na stavbách, u kterých je zvýšená vlhkost. Právě na takových místech je potom nutné, abyste zvolily jiné typy zateplení, jako je minerální vata apod.

Realizace dřevostavby je možná kdykoliv, bez ohledu na roční období. Navíc je velmi rychle postavená a stavba není nijak výrazně náročná, jako u zděných budov.

Navíc se ani samotného stavebního materiálu nemusíte obávat, protože dnešní dřevostavby jsou realizovány tak, aby byli odolné proti vlhkosti, požáru a jiným nebezpečným vlivům.

Vložil Dřevostavby | Štítek , , | Zanechat komentář