Měsíční archív: Září 2012

Výroba dřevostaveb

Dřevostavba je na výrobu poměrně jednoduchá ostatně stejně, jako je to se samotnou realizací. V souvislosti s dřevostavbami vzniká i otázka bezpečnosti. Jak všichni jistě víme, tak dřevo je hořlavý materiál a to je věc, která by na první pohled mohla člověka od stavby odradit.

Vzhledem k tomu, že při samotné výrobě, je dřevo ošetřeno tak, aby požár nevznikal. Při výrobě je ošetřeno nejen speciálními nátěry, ale mnohdy i sádrokartonovými deskami, které jsou proti požární.

Výroba dřevostavby probíhá ve výrobních halách. Všechny kusy, které jsou při výrobě použity a ošetřovány jsou jen z přírodních a ekologických materiálů. Samozřejmě s výjimkou nátěrů proti požáru, stárnutí dřeva apod. Samotné výrobě ještě předchází osobní návštěva technika, který provede technickou dokumentaci.

Díky tomu jsou všechny díly zhotovovány na míru. Vzhledem k tomu, že jsou jednotlivé kusy zhotovovány přímo na míru, velice to usnadňuje samotnou výstavbu domku. Navíc v porovnání cenou domku, je konečná cena víc, než jen přijatelná a uspokojivá. Vzhledem k tomu, že je celá výroba řízena počítačově, zajišťuje všechny díly na stavbu naprosto přesně, s přesnými detaily i co se týče vstupů na okna apod.

Dřevostavby se zpravidla rozdělují na dva základní typy – sendvičové (skeletované, nebo rámované stavby) a masivní dřevostavby (srubové stavby, nebo roubené stavby).

Vybírat si můžete to, co se vám nejvíce líbí a přitom u každé stavby narazíte na rozumnou a přijatelnou cenu.

Vložil Dřevostavby | Štítek , , , | Zanechat komentář