Zateplení dřevostavby

Dřevostavby začínají být u nás stále více populární. V zahraničí už jich můžeme vidět skutečně tucet, dokonce v Rakousku jsou dřevostavby prioritní.

Dřevostavby se velmi snadno vyrovnají kvalitě nízkoenergetických domů, které mimo jiné výrazně šetří energii. Ač by se to mohlo zdát zvláštní, tak i dřevostavba šetří energii a to až o 70% zvlášť, když je kvalitně a dobře zateplená.

Tepelná izolace pěnového polystyrenu 

Pro zateplení dřevostavby je pěnový polystyren pravděpodobně nejlepším řešením.

Ten vyniká nejen svými výbornými tepelně izolačními vlastnostmi, ale i nízkou cenou, která při stavbě domu hraje velkou roli. Navíc je i celková životnost polystyrenu vysoká, měl by vydržet alespoň 30 let. Vzhledem k tomu, že se izolace nepoužívá nikdy ve vnitřních prostorách, tak nemá ani negativní účinky na zdraví člověka, nijak neohrožuje ani děti. Polystyren se nesmí používat na vlhké zdivo, mohl by začít časem plesnivět a tak ztrácet své vlastnosti. Stejně tak by se neměl používat na stavbách, u kterých je zvýšená vlhkost. Právě na takových místech je potom nutné, abyste zvolily jiné typy zateplení, jako je minerální vata apod.

Realizace dřevostavby je možná kdykoliv, bez ohledu na roční období. Navíc je velmi rychle postavená a stavba není nijak výrazně náročná, jako u zděných budov.

Navíc se ani samotného stavebního materiálu nemusíte obávat, protože dnešní dřevostavby jsou realizovány tak, aby byli odolné proti vlhkosti, požáru a jiným nebezpečným vlivům.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Dřevostavby a označen , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.